ikinci_el

İkinci El Laptop Alırken Nelere Dikkat Etmeli? Yorum Yap

Teknoloji sektöründe, orijinal ürün alamadığımız durumlarda, ikinci el piyasasını tercih ederiz. Ancak bu sektörde ikinci el bir ürünü satın almanın fiyat olarak avantajı olduğu gibi bazı dezavantajları mevcuttur. Özellikle online ikinci el alışveriş web sitelerinden alınan ürünler, çok geçmeden kullanıcıya sorun çıkartabiliyor. Bu nedenle ikinci el bir ürün alınacağı zaman bazı noktaların göz ardı edilmemesi gerekiyor.

Özellikle notebookların günümüzde hızla yaygınlaşması ve fiyatlarının düşmesiyle birlikte, tüketiciler ellerindeki eski laptopları satıp yenilerini almaya yöneldiler. Hal böyle olunca, ikinci el laptop pazarı da bugünlerde hiç olmadığı kadar hareketlendi.

İkinci el dizüstü bilgisayar alınacağı zaman sadece fiyat avantajını düşünmekle kalmayıp, o üründen gerçekten verim alıp alamayacağımızı hesaba katmalıyız. Ayrıca ürünün güvenilir bir noktadan alınması da çok önem arz etmektedir. Çünkü tüketicilerin ikinci el laptop alırken ciddi problemlerle karşılaştığı da acı bir bir gerçek. Bununla ilgili müşteri geri dönütleri araştırmak yararlı olabilir.

Aldığımız ürünün dış görünüşünü iyi kontrol etmek de fevkalade önemlidir. Eğer aldığımız bir laptopsa özellikle ekranını iyi incelemeliyiz. Sırasıyla yuvaları, harddiski, CD/DVD sürücüsü vb. parçaları kontrol edilmelidir.

Zorlandığımız konularda da bir bilenden yardım istemek ve ürünü göstermek önemli bir noktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir